About admin

This author has not yet filled in any details.
So far admin has created 251 blog entries.

septiembre 2019

Feitizos do Xadrez conferencia do M.I David Martínez

By |septiembre 30th, 2019|

Conferencia del M.I. David Martinez.
Feitizos no Xadrez
Se queres saber como mellorar o teu xogo cuns sinxelos consellos, recomendámosche que non che perdas esta conferencia dun dos mellores adestradores do momento.

O Venres 4 ás 19 horas ata as 20;30 dará un conferencia  Feitizos de  Xadrez no Centro  Xuvenil  Lug 2, onde explicase o seu método para […]

Comentarios desactivados en Feitizos do Xadrez conferencia do M.I David Martínez

Simultáneas de Xadrez de Pablo López

By |septiembre 24th, 2019|

SIMULTÁNEAS DE XADREZ DE PABLO LÓPEZ CONTRA A DROGA
Pablo López sexto no Campionato do Mundo Sub 14  dará unha simultáneas contra a droga

A  Escola Luguesa de  Xadrez, a Asociación Cultural  Xaquedrum súmanse á campaña “Alimenta  teu  espirito de superación!!!”, campaña contra as drogas, que leva a cabo Leyma en toda Galicia. Nesta iniciativa colaboran a […]

Comentarios desactivados en Simultáneas de Xadrez de Pablo López

agosto 2019

Obradoiro de pulseiras e colgantes

By |agosto 28th, 2019|

Obradoiro dos campas de xadrez divertido de pulseiras e colgantes.
 

Pulseiras e colgantes feitas por alumnos e alumnas.

 

Comentarios desactivados en Obradoiro de pulseiras e colgantes

junio 2019

Clasificación VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo

By |junio 23rd, 2019|

Torneo Ciudad de Lugo Sub 2200
Lugo (22/06/2019, 23/06/2019)
Clasificaciones tras la ronda 5 (última ronda)
 

Pts
ID
Title
NAME
Rtg
Fed
  BucM 
  BucT 
  Mwns 

1
 5.0
1

Fernandez Lopez, Miguel Angel
1927
ESP
    8.5
   14.5
     5

2
 4.0
4

Urdiales Bermejo, Abel
1559
ESP
    9.5
   16.5
     4

3
 3.5
7

Rubial Blanco, Heriberto
1425
ESP
    9.0
   16.5
     3

4
 3.5
17

Dieguez Novoa, Benjamin
1188
ESP
    9.0
   14.5
     3

5
 3.5
5

Varela Pena, Jose Luis
1474
ESP
    8.5
   13.5
     3

6
 3.5
10

Seijas Otero, Ana Belen
1298
ESP
    8.0
   13.5
     3

7
 3.5
11

Peteira Cabana, Juan
1296
ESP
    […]

Comentarios desactivados en Clasificación VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo

Xogo do calculeitor.

By |junio 18th, 2019|

 Xogo  do  calculeitor.
Tanto no xogo da  oca como no  xadrez  xaquedrim, unha das probas será o xogo de  xaquedrim, xogo onde o mozo ou a moza terá que facer cálculos rápidos para pasar a proba.

 

 

 

Comentarios desactivados en Xogo do calculeitor.

Taller marcapáxinas xadrecisticos.

By |junio 18th, 2019|

Taller  marcapáxinas  xadrecisticos.
Outro taller que levaremos a cabo no campa 2019 será a realización de marca páxinas  xadrecísticos.

 

 

Comentarios desactivados en Taller marcapáxinas xadrecisticos.

Taller de quebracabezas xadrecísticos.

By |junio 18th, 2019|

Taller de quebracabezas xadrecísticos.
Con este taller cada participante poderá desenvolver a súa creatividade e facer o seu propio quebracabezas xadrecísticos.

Fotos de alumnos e alumnas en outros campas de xadrez.

Comentarios desactivados en Taller de quebracabezas xadrecísticos.

VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes

By |junio 18th, 2019|

VII Torneo Sub 2200 Xadrez Cidade de LUGO

Jugadores rexistrados

N
Nombre
Título
Fed
FIDE
Nat

1
Lopez Varela, Pablo

ESP
2130
0

2
Fernandez Lopez, Miguel Angel

ESP
1927
0

3
Fernandez Lopez, Pedro

ESP
1710
0

4
Carballido Bouzas, Adan

ESP
1618
0

5
Urdiales Bermejo, Abel

ESP
1559
0

6
Varela Pena, Jose Luis

ESP
1474
0

7
Lopez Otero, Brais

ESP
1436
0

8
Freire Castro, Sergio

ESP
1409
0

9
Seijas Otero, Ana Belen

ESP
1298
0

10
Peteira Cabana, Juan

ESP
1296
0

11
Lopez Diaz, Pablo

ESP
1268
0

12
Peteira Mosteirin, Pablo

ESP
1235
0

13
Dieguez Novoa, Pura

ESP
1226
0

14
Dieguez Novoa, Benjamin

ESP
1188
0

15
Lorenzo Calvo, Damian Angel

ESP
1149
0

16
Fonteboa Lopez, Samuel

ESP
0
0

17
Lopez Diaz, Carlos

ESP
0
0

18
Nieto Piñeiro, David

ESP
0
0

19
Romero Suarez, Luis

ESP
0
0

20
Romero-Sobas, Jakub

ESP
0
0

21
Lomba Fernánde Aldara

ESP

22
Rubial Blanco […]

Comentarios desactivados en VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes

VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo.

By |junio 6th, 2019|

BASES VI Torneo Sub 2200
DATA

22 e 23 de xuño do 2019
LOCAL DE XOGO
Nave de Asociacións Parque de Frigsa. Lugo
CONCELLO
Lugo
RITMO DE XOGO
60’ + 30” por xogada valedoiro para ELO FIDE
HORARIO DE XOGO
Rolda Data Horario
1 22 de xuño 11:00 horas
2 22de xuño 16:00 horas
3 22 de xuño 19:00 horas
4 23 de xuño 11:00 horas
5 23 de xuño […]

Comentarios desactivados en VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo.

mayo 2019

Campas de Xadrez Lugo 2019. Xoga e aprende

By |mayo 28th, 2019|

Información Xeral
A Asociación Cultural  Xaquedrum e a  Escola Luguesa de  Xadrez en colaboración co  Concello de Lugo, O Progreso,  Telelugo, Cadea Cen, Cadea Cope e  Exma  Deputación de Lugo organizan por cuarta vez o Campamento de  Xadrez de verán 2018.

O obxectivo que se persegue con este programa é a de fomentar a práctica do xadrez […]

Comentarios desactivados en Campas de Xadrez Lugo 2019. Xoga e aprende