marzo 2020

Comunicado COVID-19

By |marzo 12th, 2020|

Comunicado  COVID-19

Clases da  Escola Luguesa de  Xadrez

Ante a situación actual co  COVID-19 decidiuse suprimir as clases da  Escola Luguesa de  Xadrez desde o xoves 12, como medida preventiva e retomaranse, o mesmo día que dean comezo as clases nos centros educativos.

Adestramento en casa

Alumnos de iniciación e perfeccionamento 1

Debido á celeridade de todas estas decisións, a  […]

Comentarios desactivados en Comunicado COVID-19

febrero 2020

Calendario I Maxistral de Xadrez Cidade de Lugo

By |febrero 7th, 2020|

Comentarios desactivados en Calendario I Maxistral de Xadrez Cidade de Lugo

Torneo Escolar de Xadrez do Entroido

By |febrero 6th, 2020|

Torneo de xadrez de Entroido
O Concello de Lugo, a Excma. Deputación de Lugo, Asociación Cultural Xaquedrum, a Escola Luguesa de Xadrez coa colaboración de El Progreso, Cadena Cope, Cadena Cien e o Instituto Leiras Pulpeiro, organizan o Torneo de Torneo de Xadrez de Entroido.

Celebrarase no Instituto Leiras Pulpeiro, Rúa Orquídea, 45, o vindeiro domingo 16 […]

Comentarios desactivados en Torneo Escolar de Xadrez do Entroido

I Maxistral de Xadrez Cidade de Lugo

By |febrero 6th, 2020|

I Maxistral Cidade de Lugo
       A  Escola Luguesa de  Xadrez, a Asociación Cultural  Xaquedrum, a  Deputación de Lugo, coa colaboración do  Concello de Lugo,  El Progreso, Cadena Cope, Cadena Cien e a  Dirección  Xeral de  Xuventude, Participación e Voluntariado organizan  o I  Maxistral  Cidade de Lugo.

O torneo  disputarase no Albergue  Lug 2.  o torneo o […]

Comentarios desactivados en I Maxistral de Xadrez Cidade de Lugo

enero 2020

Torneos Zonales Provincia Lugo 2020

By |enero 2nd, 2020|

Torneo Provinciais de Xadrez 2020

ORGANIZA: Federación Galega de Xadrez

COLABORA: Escola Luguesa de Xadrez
DIRECTOR DO TORNEO: Pablo Castro Girona.
ÁRBITROS PRINCIPAIS: Carlos Freire Boudón e Pablo Castro Girona.

LOCAL DE XOGO:

Absoluto e sub 18: Sala Multiusos Casa das Asociacións – Lugo.
Sub 14, Sub 16, Sub 12, sub 10 e Sub 8: Sala Multiusos Casa das Asociacións […]

Comentarios desactivados en Torneos Zonales Provincia Lugo 2020

diciembre 2019

Torneo Cidade de Lugo de Xadrez Sub 2200

By |diciembre 4th, 2019|

BASES
DATA

27 , 28 e 29 de decembro

LOCAL DE XOGO

Parque de Frigsa, Nave de Asociacións local 2, Lugo.

CONCELLO
Lugo

RITMO DE XOGO:

60’ + 30” por xogada valedoiro para ELO FIDE

HORARIO DE XOGO:

Rolda    Data                               Horario

1            27 de decembro                15:30 horas

2            27 de decembro                18:30 horas

3            28 de decembro                11:00  horas

4            28 de decembro                15:30 horas

5            28 de […]

Comentarios desactivados en Torneo Cidade de Lugo de Xadrez Sub 2200

Torneo Xadrez Cidade de Lugo ESCOLAR

By |diciembre 4th, 2019|

Torneo Xadrez Cidade de Lugo ESCOLAR
O Concello de Lugo, a Excma. Deputación de Lugo, Asociación Cultural Xaquedrum, a Escola Luguesa de Xadrez coa colaboración de El Progreso, Telelugo, cadena Cope, Cadena Cien e o Instituto Leiras Pulpeiro, organizan o Torneo de Cidade de Lugo Escolar.

Celebrarase no Instituto Leiras Pulpeiro, Rúa Orquídea, 45, o vindiero domingo […]

Comentarios desactivados en Torneo Xadrez Cidade de Lugo ESCOLAR

noviembre 2019

Torneo Scacorum de Xadrez sub 2200

By |noviembre 28th, 2019|

BASES
DATA

27 , 28 e 29 de decembro

LOCAL DE XOGO

Parque de Frigsa, Nave de Asociacións local 2, Lugo.

CONCELLO
Lugo

RITMO DE XOGO:

60’ + 30” por xogada valedoiro para ELO FIDE

HORARIO DE XOGO:

Rolda    Data                               Horario

1            27 de decembro                15:30 horas

2            27 de decembro                18:30 horas

3            28 de decembro                11:00  horas

4            28 de decembro                15:30 horas

5            28 […]

Comentarios desactivados en Torneo Scacorum de Xadrez sub 2200

junio 2019

Clasificación VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo

By |junio 23rd, 2019|

Torneo Ciudad de Lugo Sub 2200
Lugo (22/06/2019, 23/06/2019)
Clasificaciones tras la ronda 5 (última ronda)
 

Pts
ID
Title
NAME
Rtg
Fed
  BucM 
  BucT 
  Mwns 

1
 5.0
1

Fernandez Lopez, Miguel Angel
1927
ESP
    8.5
   14.5
     5

2
 4.0
4

Urdiales Bermejo, Abel
1559
ESP
    9.5
   16.5
     4

3
 3.5
7

Rubial Blanco, Heriberto
1425
ESP
    9.0
   16.5
     3

4
 3.5
17

Dieguez Novoa, Benjamin
1188
ESP
    9.0
   14.5
     3

5
 3.5
5

Varela Pena, Jose Luis
1474
ESP
    8.5
   13.5
     3

6
 3.5
10

Seijas Otero, Ana Belen
1298
ESP
    8.0
   13.5
     3

7
 3.5
11

Peteira Cabana, Juan
1296
ESP
    […]

Comentarios desactivados en Clasificación VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo

VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes

By |junio 18th, 2019|

VII Torneo Sub 2200 Xadrez Cidade de LUGO

Jugadores rexistrados

N
Nombre
Título
Fed
FIDE
Nat

1
Lopez Varela, Pablo

ESP
2130
0

2
Fernandez Lopez, Miguel Angel

ESP
1927
0

3
Fernandez Lopez, Pedro

ESP
1710
0

4
Carballido Bouzas, Adan

ESP
1618
0

5
Urdiales Bermejo, Abel

ESP
1559
0

6
Varela Pena, Jose Luis

ESP
1474
0

7
Lopez Otero, Brais

ESP
1436
0

8
Freire Castro, Sergio

ESP
1409
0

9
Seijas Otero, Ana Belen

ESP
1298
0

10
Peteira Cabana, Juan

ESP
1296
0

11
Lopez Diaz, Pablo

ESP
1268
0

12
Peteira Mosteirin, Pablo

ESP
1235
0

13
Dieguez Novoa, Pura

ESP
1226
0

14
Dieguez Novoa, Benjamin

ESP
1188
0

15
Lorenzo Calvo, Damian Angel

ESP
1149
0

16
Fonteboa Lopez, Samuel

ESP
0
0

17
Lopez Diaz, Carlos

ESP
0
0

18
Nieto Piñeiro, David

ESP
0
0

19
Romero Suarez, Luis

ESP
0
0

20
Romero-Sobas, Jakub

ESP
0
0

21
Lomba Fernánde Aldara

ESP

22
Rubial Blanco […]

Comentarios desactivados en VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes