febrero 2017

Crónica Liga Gallega- Ronda 3.

By |febrero 14th, 2017|

Ajustada victoria de Chantada sobre Escola Luguesa de Xadrez en el duelo provincial de ajedrez
Nota de prensa

 

La tercera ronda de liga nos deparaba el derby entre los 2 únicos equipos de la provincia lucense en la máxima categoría del ajedrez gallego, quedando resuelto en un ajustado 3,5 a 2,5 para los locales.

Ambos equipos contaban […]

Comentarios desactivados en Crónica Liga Gallega- Ronda 3.

La opinión de Walter

By |febrero 3rd, 2017|

Comentarios desactivados en La opinión de Walter

enero 2016

Primeira División. Calendario de Xogo

By |enero 20th, 2016|

CALENDARIO DE XOGO DE PRIMEIRA DIVISIÓN – GALICIA

FASE LIGA GALEGA

GRUPO PRIMEIRA DIVISIÓN, GRUPO A

Rolda1 (23/01/2016)

Acta
Equipo local
Resultado
Equipo visitante


ESCOLA TÉCNICA DE XADREZ

CIRCULO XADREZ “CIDADE DE NARON”


GRUPO BAZÁN “A”

CLUBEXA


VIVEIRO

CÍRCULO DE LAS ARTES


CAPABLANCA

XDM SIGRÁS “A”


GILLÁN – EL PROGRESO

E.L.X. DVORAK 2.0


RECATELO CAMPUS LUGO

CÍRCULO FERROLANO “B”

Rolda2 (30/01/2016)

Acta
Equipo local
Resultado
Equipo visitante


CIRCULO XADREZ “CIDADE DE NARON”

CÍRCULO FERROLANO “B”


E.L.X. DVORAK 2.0

RECATELO CAMPUS LUGO


XDM SIGRÁS “A”

GILLÁN […]

Comentarios desactivados en Primeira División. Calendario de Xogo

Primeira División. Órdenes de forza.

By |enero 20th, 2016|

ORDE DE FORZA DOS EQUIPOS DE PRIMEIRA DIVISIÓN – GALICIA

GRUPO PRIMEIRA DIVISIÓN, GRUPO A

CAPABLANCA

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
2543
GUMERSINDO
ROCHA ROMAUS
1931
1896

2
10525
OSCAR
LEON RODRIGUEZ
1873
0

3
627
ROLANDO
MARTINEZ RODRIGUEZ
1870
1833

4
5499
ADIANNY
RAMIREZ ARMENTEROS
1841
1811

5
631
JOSE MARIA
OTERO PRIMOY
1809
1770

6
2541
GUILLERMO
CENALMOR PALANCA
1654
1640

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

7
633
JUAN JOSE
FERNANDEZ RILO
1473
1507

8
635
JUAN
MORENO POLAINO
1554
1470

9
2904
ATILANO
MARTINEZ RODRIGUEZ
1499
1430

10
2544
ANGEL
MIRA GONZALEZ
1195
1083

11
10034
FERNANDO
BARROSO GONZALEZ
0
0

12
8039
LUCIA
CABANILLAS TRILLO
0
0

CÍRCULO DE LAS ARTES

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
6
CARLOS
CASARES CABANAS
2218
2201

2
9
ROBERTO
GOMEZ LOPEZ
2170
2163

3
7
JESUS MARIA
DEL BARRIO GOMEZ
2190
2178

4
19
DIEGO
FLOREZ RODRIGUEZ
2057
2045

5
12
EDUARDO
BRAÑA LOPEZ
1922
1930

6
86
PABLO
GANDOY MARTINEZ
1729
1692

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

7
20
BORJA
SANCHEZ LOPEZ
1733
1678

8
6068
RAMON
COSTEIRA FERNANDEZ
1525
1440

9
13
CESAR
CANDAL COMBA
0
1785

10
17
FELIX
GALOCHA OTERO
0
0

11
8259
SERGIO
CARREIRA FERNANDEZ
0
0

12
31
JESUS
LOPEZ DOMINGUEZ-LOPEZ
0
0

CÍRCULO FERROLANO “B”

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
4054
MIGUEL
PICOS MAIZTEGUI
2126
2084

2
1964
RODRIGO
CUBERO FERREIRO
2105
2097

3
663
MIGUEL
MILLAN SOTO
2070
2041

4
615
DAVID
RAMON LOSADA
1823
1784

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

5
3964
MANUEL
GONZALEZ LOPEZ
1702
1637

6
3159
ALEJANDRO
MARIÑO GONZALEZ
1757
1652

7
4053
DIEGO
GRAÑA GOMEZ
1659
1564

8
3592
MANUEL
GONZALEZ VILASUSO
1721
1614

CIRCULO […]

Comentarios desactivados en Primeira División. Órdenes de forza.

Segunda División A. Calendario

By |enero 20th, 2016|

CALENDARIO DE XOGO DE SEGUNDA DIVISION – GALICIA

FASE LIGA GALEGA

GRUPO SEGUNDA DIVISIÓN, GRUPO A

Rolda1 (23/01/2016)

Acta
Equipo local
Resultado
Equipo visitante


E.L.X. XAQUEDRUM XUVENIL

E.L.X. XAQUEDRUM FORNOS FERNANDO VALIN


RECATELO CAMPUS LUGO “B”

CIRCULO XADREZ NARON “TUIMAR”


GRUPO BAZÁN “B”

GRUPO BAZÁN “C”


XADREZ BETANZOS “A”

XADREZ BETANZOS “B”


XADREZ ORTIGUEIRA

C.E.X. TORREON


CÍRCULO FERROLANO “D”

CÍRCULO FERROLANO “C”

Rolda2 (30/01/2016)

Acta
Equipo local
Resultado
Equipo visitante


E.L.X. XAQUEDRUM FORNOS FERNANDO VALIN

CÍRCULO FERROLANO “C”


C.E.X. TORREON

CÍRCULO FERROLANO “D”


XADREZ […]

Comentarios desactivados en Segunda División A. Calendario

Segunda A. Orden de Forza dos equipos.

By |enero 20th, 2016|

ORDE DE FORZA DOS EQUIPOS DE SEGUNDA DIVISION – GALICIA

GRUPO SEGUNDA DIVISIÓN, GRUPO A

C.E.X. TORREON

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
5828
ISAAC RAFAEL
REGUEIRO GARCIA
1722
1673

2
7089
JESUS MANUEL
ALCAIDE CORRAL
1577
1530

3
9464
DANIEL
DOMINGUEZ VIZOSO
1397
1301

4
4931
DAVID
BLANCO REY
1533
1481

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

5
4932
LUIS ANTONIO
BLANCO REY
0
0

6
6248
MANUEL ENRIQUE
CALVO TENREIRO
1450
1377

7
10696
JUAN
FRAGA PÉREZ
0
0

CÍRCULO FERROLANO “C”

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
2886
CARMEN
LOPEZ GRAÑA
1789
1754

2
646
ANTONIO
VARGAS DIAZ
1782
1728

3
5302
DAVID
SEOANE CASTILLA
1624
1527

4
653
MIGUEL ANGEL
VILAR RODRIGUEZ
1645
1633

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

5
6730
RUBEN
ARROJO LONGA
1367
1259

6
6469
ALEJANDRO
SEGURA RIO
1460
1382

7
666
JORGE
RODRIGUEZ PAZOS
1778
1667

8
668
ANDRES
RODRIGUEZ PAZOS
1597
1548

CÍRCULO FERROLANO “D”

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
665
JOSE
MILLAN SOTO
1576
1545

2
10496
TOMAS
BLANCO PEÑA
0
0

3
650
LUCIANO
PIÑON PITA
1617
1559

4
4222
QUIRINO
BORES BERMEJO
1429
1329

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

5
10472
SILVIA
LAGE SANCHEZ
1537
1493

6
10473
PAULA
LAGE SANCHEZ
1239
1175

7
6470
DAVID
SEOANE TOJO
0
0

CIRCULO XADREZ NARON “TUIMAR”

N
Lic.
Nome
Apelidos
EloF
EloN

1
602
JOSE RAMON
PANTIN SOTO
2140
2139

2
609
ROBERTO
TUIMIL PARAPAR
1875
1871

3
5527
DAVID
VARELA PETEIRA
1650
1576

4
4197
LUIS JAVIER
DE PAZ […]

Comentarios desactivados en Segunda A. Orden de Forza dos equipos.

Terceira División E. Calendario

By |enero 20th, 2016|

Rolda 1 (23/01/2016)

 Equipo local              Equipo visitante

 – RECATELO – GALEN “C”              – COLEXIO FRANCISCANOS LUGO

– E.L.X.  ABSOLUTO ATTACK “B”   – E.L.X.  POLGAR

– E.L.X.  BENJAMIN                        – E.L.X.  MINI POLGARS

– E.L.X.  DAMAS NEGRAS               – E.L.X.  INFANTIL

– E.L.X.  ALEVIN                             – E.L.X.  ALEVIN MANTRA

 

Rolda6 (05/03/2016)

 Equipo local              Equipo visitante

–  FRANCISCANOS                         – E.L.X.  MINI POLGARS

– […]

Comentarios desactivados en Terceira División E. Calendario

Terceira División. Orde de forza.

By |enero 20th, 2016|

Orde de forza dos equipos da terceira Lugo.
Máis información: http://www.gefe.net

 

E.L.X.  DAMAS NEGRAS

N Lic. Nome Apelidos

1 9058 MARIA DEL  BOUZAS GONZALEZ

2 9064 MARIA RITA GONZALEZ NOVOA

3 9109 MARTA CASTRO GIRONA

4 9894 MARIA VARELA VILLAMARIN

5 9059 RAQUEL CADENAS FERNANDEZ

6 9895 CARMEN ROIBAS CASTIÑEIRA

 

E.L.X.  INFANTIL

N Lic. Nome Apelido  

1 7306 MARCOS LOPEZ SANTOS

2 6582 DIEGO RODRIGUEZ FERNANDEZ

3 8350 PEDRO […]

Comentarios desactivados en Terceira División. Orde de forza.