abril 2016

Torneo Escolar Comarcal. XOGADE

By |abril 26th, 2016|

O torneo Escolar Comarcal que organiza a Secretaría Xeral para o Deporte.

Celebrarase no Centro Lug II na rúa Pintor Corredoira,4, 27002 – LUGO (LUGO)de Lugo ou vindiero 8 de maio pola tarde de 16.30 h. a 19:30 h.

Para máis información pode escribir no  email a xaquedrum@gmail.com

O torneo será totalmente de balde e os emparellamentos realizaranse a […]

Comentarios desactivados en Torneo Escolar Comarcal. XOGADE

enero 2016

Xaquedrim no Hospital Universitario Lucus Augusti.

By |enero 4th, 2016|

A Asociación Cultural Xaquedrum, a Xerencia do HULA e a Escola Luguesa de Xadrez en colaboración co Concello de Lugo, Sogama, El Progreso, e a Vicepresidencia primeira dá Exmo Deputación de Lugo, achegaron o xadrez ao HULa.

A Asociación Cultural Xaquedrum quixo nestes días tan especiais estar preto dos lucenses que pasan estes días de Nadal […]

Comentarios desactivados en Xaquedrim no Hospital Universitario Lucus Augusti.

diciembre 2015

Formulario de Inscripcición

By |diciembre 18th, 2015|

Para realizar a inscrición no campamento será necesario:
Formulario de solicitude. Descargar
Fotocopia da tarxeta sanitaria do neno ou nena.
Pagamento do campamento.

INSCRICIÓN:

Para inscribirse no Campamento deberase remitir un email a xaquedrum@gmail.com, coa documentación requirida.

A asociación fará pre-inscricións aos interesados, a partir dese momento terán dez días para tramitar a documentación. Senón se considerase que non está interesado […]

Comentarios desactivados en Formulario de Inscripcición

Listado de Byes do VIII Torneo Scacorum

By |diciembre 8th, 2015|

VIII Torneo Scacorum de Xadrez

Información de excluídos de la ronda

SNo.
Nombre
1.Rd.
2.Rd.
3.Rd.

7
Fernandez Lopez Miguel Angel
*

9
Fernandez Lopez Pedro
*

*

11
Freire Castro Sergio

*
*

13
Gonzalez Gonzalez Ivan
*

17
Jaureguizar Lombardeiro Anton

*

19
Lopez Murais Nerea
*

20
Lopez Varela Pablo

*

25
Perez Carballo David
*

27
Peteira Cabana Juan
*

28
Peteira Mosteirin Pablo

*

36
Veiga Rego Luis

*

37
Vilarino Freire Manuel

*

38
Vilarino Lorenzo Anton

*

39
Vilarino Lorenzo Uxio

*

40
Villarino Fdez-Ardisan Juan
*
*

Comentarios desactivados en Listado de Byes do VIII Torneo Scacorum

noviembre 2015

Byes Torneo Internacional de San Froilán

By |noviembre 10th, 2015|

Listado byes

Ran. 

Tít.

Nombre 

R. 1

R. 2

R. 3

R. 4

R. 5

2

Lopez Varela, Pablo

=

10

Sarhani, Abdellah

=

17

Fernandez Lopez, Pedro

=

=

18

Carballido Bouzas, Adan

=

21

Martinez Perez, Daniel

=

29

FM

De Prado Rodriguez, Oscar

=

=

30

Perez Dapoza, Cesar

=

31

Fernandez Lopez, Miguel Angel

=

35

Perez Ochandategui, Xabier

=

=

37

Prado Lobo, Jonas

=

38

GM

Hoffman, Alejandro

=

41

Varela Mourin, Jesus

=

45

Florez Rodriguez, Diego

=

=

51

Nieto Velado, Antonio

=

=

=

69

Veiga Rego, Luis

=

70

Peteira Cabana, Juan

=

71

Sanchez Lopez, Borja

=

80

Reboredo Martinez, Claudio

=

 

Comentarios desactivados en Byes Torneo Internacional de San Froilán

septiembre 2015

Simultáneas Maestro Fide Jesús del Barrio

By |septiembre 7th, 2015|

SIMULTÁNEA MESTRE FIDE JESUS ​​del Barrio

A Concellería Concello Xaquedrum e Cidadanía e Asociación Cultural, organizado en colaboración coa SOGAMA, O Progreso, Telelugo, roupa e Juta Fornos Fernando Valín un xogo simultáneo con Fide Mestre Xesús Del Barrio.

Estas actividades pretenden os seguintes obxectivos:
• Promover xadrez na cidade de Lugo
• Promover actividades recreativas e educativas nas rúas […]

Comentarios desactivados en Simultáneas Maestro Fide Jesús del Barrio

julio 2015

Actividades xadrecísticas verán 2015

By |julio 2nd, 2015|

Actividades ajedrecísticas  de  Verán
O Concello de Lugo, a Asociación Cultural Xaquedrum en colaboración con Sogama , O Progreso, Telelugo, Fornos Fernando Valín, a Escola Luguesa de Xadrez e  Confeccións Eute organizan un amplo programa de actividades para o verán.

Preténdese crear actividades alternativas para facilitar a conciliación da vida familiar e laboral e este tipo […]

Comentarios desactivados en Actividades xadrecísticas verán 2015

junio 2015

Rolda 5 emparellamentos e resultados rolda 4.

By |junio 28th, 2015|

No Name Total Result Name Total

1 Victor Merayo Estevez : Daniel Vallo Rodriguez
2 Ramon Costeira Fernandez : Lua Alvarez Dominguez
3 Pablo Diaz Rodriguez : Alejandro Arias Piñeiro
4 Angel De Blas Fernandez : Daniel Pousada Estevez
5 Jesús Manuel Alcaide Corral : Javier Filgueira Carreira
6 Miguel Angel […]

Comentarios desactivados en Rolda 5 emparellamentos e resultados rolda 4.

Emparellamentos rolda 3

By |junio 27th, 2015|

No Name Total Result Name Total

1 Daniel Pousada Estevez : Victor Merayo Estevez
2 Lua Alvarez Dominguez : Jesús Manuel Alcaide Corral
3 Daniel Vallo Rodriguez : Manuel Mendez Lopez
4 Alejandro Arias Piñeiro : Marcos Lopez Santos
5 Javier Filgueira Carreira : Agustin Alvarez Gonzalez
6 Pablo Peteira Mosteirin […]

Comentarios desactivados en Emparellamentos rolda 3

Resultados rolda 2

By |junio 27th, 2015|

No Name Total Result Name Total

1 Manuel Mendez Lopez 0:1 Lua Alvarez Dominguez
2 Agustin Alvarez Gonzalez 0:1 Daniel Vallo Rodriguez
3 Ramon Costeira Fernandez 0:1 Daniel Pousada Estevez
4 Jesús Manuel Alcaide Corral 1:0 Adrian Dasilva Perez
5 Victor Merayo Estevez 1:0 Abdellah Sarhani
6 Miguel Angel Mendoza Verdes […]

Comentarios desactivados en Resultados rolda 2