marzo 2020

Comunicado COVID-19

By |marzo 12th, 2020|

Comunicado  COVID-19

Clases da  Escola Luguesa de  Xadrez

Ante a situación actual co  COVID-19 decidiuse suprimir as clases da  Escola Luguesa de  Xadrez desde o xoves 12, como medida preventiva e retomaranse, o mesmo día que dean comezo as clases nos centros educativos.

Adestramento en casa

Alumnos de iniciación e perfeccionamento 1

Debido á celeridade de todas estas decisións, a  […]

Comentarios desactivados en Comunicado COVID-19

febrero 2020

Torneo Escolar de Xadrez do Entroido

By |febrero 6th, 2020|

Torneo de xadrez de Entroido
O Concello de Lugo, a Excma. Deputación de Lugo, Asociación Cultural Xaquedrum, a Escola Luguesa de Xadrez coa colaboración de El Progreso, Cadena Cope, Cadena Cien e o Instituto Leiras Pulpeiro, organizan o Torneo de Torneo de Xadrez de Entroido.

Celebrarase no Instituto Leiras Pulpeiro, Rúa Orquídea, 45, o vindeiro domingo 16 […]

Comentarios desactivados en Torneo Escolar de Xadrez do Entroido

diciembre 2019

CLINIC G.M David Lariño

By |diciembre 4th, 2019|

A  Escola Luguesa de  Xadrez en colaboración coa Excma.  Deputación de Lugo, Cadea Cope, O Progreso, Cadea Cen e a Asociación Cultural  Xaquedrum organizan o  Clinic do Gran Mestre David Lariño os días 6, 7 e 8, dentro do programa de tecnificación e mellora deportiva.

O  CLINIC levará a cabo na nave das Asociacións no Parque […]

Comentarios desactivados en CLINIC G.M David Lariño

septiembre 2019

Feitizos do Xadrez conferencia do M.I David Martínez

By |septiembre 30th, 2019|

Conferencia del M.I. David Martinez.
Feitizos no Xadrez
Se queres saber como mellorar o teu xogo cuns sinxelos consellos, recomendámosche que non che perdas esta conferencia dun dos mellores adestradores do momento.

O Venres 4 ás 19 horas ata as 20;30 dará un conferencia  Feitizos de  Xadrez no Centro  Xuvenil  Lug 2, onde explicase o seu método para […]

Comentarios desactivados en Feitizos do Xadrez conferencia do M.I David Martínez

Simultáneas de Xadrez de Pablo López

By |septiembre 24th, 2019|

SIMULTÁNEAS DE XADREZ DE PABLO LÓPEZ CONTRA A DROGA
Pablo López sexto no Campionato do Mundo Sub 14  dará unha simultáneas contra a droga

A  Escola Luguesa de  Xadrez, a Asociación Cultural  Xaquedrum súmanse á campaña “Alimenta  teu  espirito de superación!!!”, campaña contra as drogas, que leva a cabo Leyma en toda Galicia. Nesta iniciativa colaboran a […]

Comentarios desactivados en Simultáneas de Xadrez de Pablo López

agosto 2019

Obradoiro de pulseiras e colgantes

By |agosto 28th, 2019|

Obradoiro dos campas de xadrez divertido de pulseiras e colgantes.
 

Pulseiras e colgantes feitas por alumnos e alumnas.

 

Comentarios desactivados en Obradoiro de pulseiras e colgantes

junio 2019

Taller marcapáxinas xadrecisticos.

By |junio 18th, 2019|

Taller  marcapáxinas  xadrecisticos.
Outro taller que levaremos a cabo no campa 2019 será a realización de marca páxinas  xadrecísticos.

 

 

Comentarios desactivados en Taller marcapáxinas xadrecisticos.

Taller de quebracabezas xadrecísticos.

By |junio 18th, 2019|

Taller de quebracabezas xadrecísticos.
Con este taller cada participante poderá desenvolver a súa creatividade e facer o seu propio quebracabezas xadrecísticos.

Fotos de alumnos e alumnas en outros campas de xadrez.

Comentarios desactivados en Taller de quebracabezas xadrecísticos.

VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes

By |junio 18th, 2019|

VII Torneo Sub 2200 Xadrez Cidade de LUGO

Jugadores rexistrados

N
Nombre
Título
Fed
FIDE
Nat

1
Lopez Varela, Pablo

ESP
2130
0

2
Fernandez Lopez, Miguel Angel

ESP
1927
0

3
Fernandez Lopez, Pedro

ESP
1710
0

4
Carballido Bouzas, Adan

ESP
1618
0

5
Urdiales Bermejo, Abel

ESP
1559
0

6
Varela Pena, Jose Luis

ESP
1474
0

7
Lopez Otero, Brais

ESP
1436
0

8
Freire Castro, Sergio

ESP
1409
0

9
Seijas Otero, Ana Belen

ESP
1298
0

10
Peteira Cabana, Juan

ESP
1296
0

11
Lopez Diaz, Pablo

ESP
1268
0

12
Peteira Mosteirin, Pablo

ESP
1235
0

13
Dieguez Novoa, Pura

ESP
1226
0

14
Dieguez Novoa, Benjamin

ESP
1188
0

15
Lorenzo Calvo, Damian Angel

ESP
1149
0

16
Fonteboa Lopez, Samuel

ESP
0
0

17
Lopez Diaz, Carlos

ESP
0
0

18
Nieto Piñeiro, David

ESP
0
0

19
Romero Suarez, Luis

ESP
0
0

20
Romero-Sobas, Jakub

ESP
0
0

21
Lomba Fernánde Aldara

ESP

22
Rubial Blanco […]

Comentarios desactivados en VII Torneo Sub 2200 Cidade de Lugo. Listado de participantes

marzo 2019

Xornadas de tecnificación

By |marzo 22nd, 2019|

A Asociación Cultural  Xaquedrum, a Escola Luguesa de  Xadrez e a  Exma.  Deputación de Lugo, en colaboración co  Concello de Lugo,  o diario  El Progreso, cadena cope e cadena cien, levarán a cabo unhas xornadas de tecnificación o domingo 24,31 Marzo e 7 de Abril  de 11a 13:30 horas na nave de  asociacións.

Para poder participar […]

Comentarios desactivados en Xornadas de tecnificación